Сталеві батареї – особливості конструкції, переваги та сфера використання
Класична сталева батарея - це декілька зварених з П-подібними конвекторами панелей. Саме всередині панелей відбувається циркуляція теплоносія, а функціональним обов’язком конвекторів є підвищення параметрів тепловіддачі.
Спеціальні патрубки використовуються для з’єднання з опалювальними трубами. У модифікацій з бічним підключенням, зазвичай, є по два патрубки з кожного боку. Якщо радіатор підключається знизу, для цього використовується вузол нижнього підключення.
Переваги сталевих батарей перед іншими типами радіаторів
В порівнянні з пристроями з інших матеріалів таким конструкціям притаманні декілька беззаперечних позитивних властивостей:
- відмінний рівень тепловіддачі;
- легкість монтажу завдяки невеликій вазі стосовно чавунного обладнання;
- доволі просте конструктивне виконання;
- демократичний рівень цін, запропонований виробниками.
Також варто згадати про привабливий стильний зовнішній вигляд.
Області застосування сталевих батарей
Найпопулярнішими є два варіанти використання:
- В автономних системах таке обладнання не має альтернативи завдяки здатності витримувати тиск в 10 бар та можливості легкого контролю якості води в замкнутій системі.
- Встановлення у випадку з центральним опаленням має певне обмеження – лише для мереж, де тиск не перевищує позначки 10 бар.
Також в другому варіанті використання треба бути впевненим, що вода з міської мережі має невисокі параметри мінералізації.
Види сталевих батарей
На ринку продажів в основному пропонуються два типи сталевих радіаторів:
- Панельні зразки – моделі з тонких пластин, котрі з’єднуються за технологією точкового зварювання. У цьому випадку рух теплоносія відбувається зигзагоподібно по спеціальним каналам.
- Трубчасті зразки - мова йде про колектори у вигляді двох горизонтальних трубок, які поєднуються в єдину конструкцію трубками вертикальної орієнтації.
Рекомендована сфера застосування сталевих батарей досить різноманітна – це використання в опалювальних системах будників невеликого класу поверховості, адміністративні забудови, автономні мережі.
Як вибрати тип сталевої батареї?
Радіатори типу 11 найчастіше встановлюються в невеликих приміщеннях – коридори, вітальні, інколи у ванних кімнатах. Це обумовлено тим, що в подібних місцях не має потреби в швидкому нагріванні, а компактне обладнання гармонійно доповнює інтер’єр.
Модифікації класу 22 є дуже поширеними та мають оптимальні розміри для розміщення в більшості приміщень.
Тип 33 буде незамінним варіантом, коли треба забезпечити швидку та ефективну тепловіддачу.
Характеристики сталевих батарей
Прилади цієї категорії мають гарні технічні параметри:
- тепловіддача складає близько 1200-1800 ват, а для деяких модифікацій і вище. Не має потреби у витраті великого часу на нагрівання, а інерційність знаходиться на низькому рівні;
- показники робочого тиску зазвичай дорівнюють 6-10 атм і залежать від характеристики пластичності сталевого сплаву. Для трубчастих конструкцій цей параметр збільшується до 8-15 атмосфер;
- стійкість до високої температури на рівні в 110-120 градусів;
- міжосьова відстань – для конструкцій з боковим з’єднанням від 50 до 70 см, а для трубчастих в діапазоні 120-2930 мм;
- габарити по довжині до 3-х м та висоті 20-90 см. Трубчасті відрізняються значною розмірною сіткою по глибині до 22,5 см та висоті 19-300 см.
На ринку продажів пропонується великий асортимент моделей по кольоровій палітрі та зовнішньому вигляду. Це дозволяє вибрати сталеву батарею під будь-який дизайн інтер’єру.
Виробники сталевих батарей
Продукція відомого німецького концерну Kermi – це максимальна надійність та тривалий термін служіння без втрати початкових властивостей. Наявність П-подібних виступів та застосування інноваційної технології Х2 забезпечують дуже потужну тепловіддачу. Навіть після тривалого терміну експлуатації зберігається досконалий вигляд сталевого радіатору Kermi завдяки міцному покриттю.
На всі модифікації виробник дає гарантію до 10 років, що є проявом впевненості в якості свого товару. Споживачі можуть вибирати із значного діапазону типів – 10,11, 12, 21, 22, 33.
Турецький виробник DJOUL – це гарантована якість спеціальної марки сталі с мінімальною кількістю домішків, що сприяє збільшенню термінів роботи. Всі сталеві батареї DJOUL сертифіковані у відповідності до вимог європейських стандартів та мають фактичний експлуатаційний ресурс до 20 років і більше. В залежності від потреб споживачів можна підібрати пристрій різного кольору.
Кожен із зазначених брендів має свої переваги, тому вибір конкретної моделі радіатора робиться з урахуванням вподобань споживача, особливостей об’єкту монтажу пристрою, параметрів теплоносія в вашій мережі.
Кольорова палітра та варіанти фарбування сталевих бетерей
Всі сталеві радіатори від виробника по замовчуванню фарбуються в білий колір, зазвичай це колір по RAL 9001. Покраска на заводі двохрівнева, з повним заниренням батарею в ковш з фарбою.
Під замовлення можна пофарбувати радіатори в будь який колір по системі RAL, ціна підвищиться на 30%.
Також батареї можна пофарбувати в Україні, що скоротить термін очікування для клієнта. Як правило масові кольори для фарбування це чорний та сірий.
Установка та монтаж сталевих батарей
Монтаж сталевих радіаторів проводиться наступним чином:
- для точного підключення робимо розмітку під кронштейни. Для цього батарея встановлюється за допомогою рівня на підставку;
- верхня сполучна труба впаюється в кран, та після вимірювання відрізається надлишок з’єднувальної труби;
- на встановлений перехідник вкручується американка;
- ідентична операція провадиться для нижньої сполучної труби;
- мітки виставляються із використанням рівня по верхньому краю сталевого радіатора. Від розмітки провадиться опускання вниз до точок свердління отворів для закріплення кронштейнів;
- від’єднуємо батарею від труб та свердлимо отвори.
Далі на встановлені кронштейни встановлюємо радіатор і прикручуємо його американками. Фактично монтаж можна вважати закінченим.
Первинний запуск системи опалення
Тестування обладнання потрібно для виявлення потенційних несправностей. Із закритими американками починаємо подачу теплоносія до пристрою. На цій стадії перевіряється герметичність зварювальних з’єднань.
Відкриваємо доступ води до нового радіатора за методикою відкриття крану Маєвського для випускання повітря. Після того, як починається витік води, закриваємо його.
Обслуговування сталевих батарей
Напередодні зимового періоду варто потурбуватися про те, щоб ваша система була готовою до сезону та не виникало в найбільш холодну пору року непередбачуваних ситуацій.
Радіатори із сталі досить легко очищуються як зовні, так і в середині. Внутрішня частина промивається кожного року сумішшю води з добавками антикорозійних присадок та неорганічних кислот. А зовнішнє очищення проводиться не так часто і потребує застосування губки для зняття плям та щітку по металу для боротьби з іржею. Оброблена ділянка фарбується та після висихання готова до роботи.
Також не забувайте своєчасно проводити витирання ганчіркою від скупчення пилу.
Відповіді на найбільш часті запитання
Як розрахувати необхідну кількість секцій сталевої батареї?
В кімнатах житлового призначення основою розрахунку є стандартна величина потужності однієї секції 100 Вт на 1 м2. Тому в приміщенні, наприклад 3х4 м, площа 12 кв. м означає необхідність встановлення радіатора з 12 секціями. Це значення може змінюватися в залежності від зазначених виробником параметрів потужності.
Чи можна використовувати сталеві батареї в системах центрального опалення?
Більшість моделей призначені для автономних систем. Підключення до центральної мережі теплопостачання не рекомендоване для конструкцій, розрахованих на невеликий тиск.
Як захистити сталеві батареї від корозії?
Оптимальний засіб – це нанесення на поверхню лаку або фарби, також популярним є методика оксидування.
Що робити, якщо сталева батарея протікає?
В першу чергу треба перекрити доступ води до радіатора. Якщо це неможливо зробити самотужки, терміново викликайте працівників комунального підприємства, котрі спеціалізуються на ремонті тепломереж.
Висновки
За необхідності купити сталевий радіатор в Києві та інших містах України звернення в магазин Kanalniki.com.ua стане оптимальним рішенням. Ми пропонуємо своїм клієнтам:
- можливість отримати безкоштовні консультації кваліфікованих менеджерів;
- великий вибір моделей виробництва відомих брендів;
- ціни на рівні від виробника;
- зручні способи розрахунку;
- своєчасну доставку товарів в заздалегідь узгоджені терміни.
На всі моделі надається офіційна гарантія на тривалі терміни.
Звертайтеся до нас в зручний для вас час за номерами контактних телефонів компанії (063) 347-26-75, (098) 608-21-41 або скористайтеся нашим чатом на Viber. Адреса електронної пошти – kanalniki.ua@gmail.com
Інтернет-магазин Kanalniki.com.ua пропонує купити сталеві батареї за ціною від виробника для облаштування опалювальних систем в приміщеннях різного призначення За своїми функціональними характеристиками такі вироби є відмінним варіантом в плані ефективної та довготривалої експлуатації.