Підлогові радіатори - встановлюються в приміщеннях, де потрібне опалення, але немає достатнього простору для встановлення традиційних радіаторів або настінних конвекторів. Вони можуть бути встановлені як у новобудовах, так і в старих будинках, у тому числі і при реконструкції.
Вузькі радіатори в підлогу - мають вузький дизайн, невеликі габарити і ширину від 6 до 20 см, що дозволяє заощадити місце в приміщенні. Ці радіатори працюють на принципі природної та примусової конвекції, коли холодне повітря надходить у систему короб, нагрівається вузьким теплообмінником і піднімається вгору, обігріваючи приміщення.
Типи радіаторів у підлогу:
З природною конвекцією. Водяна батарея працює під впливом природного руху повітряних мас. Бюджетний варіант за рахунок низької потужності порівняно з пристроями з примусовою конвекцією.
Батареї в підлогу з примусовою конвекцією має вбудований вентилятор. Він значно підвищує швидкість проходження повітря крізь теплообмінник. За рахунок цього збільшується потужність, коефіцієнт тепловіддачі, габарити опалювального приміщення. Такі агрегати є оптимальними для опалення кімнат понад 15 кв.м.
Це відмінний елемент опалювальної системи, де є велика площа скління, і немає можливості монтувати горизонтальні радіатори. Такі конвектори встановлюють прямо під панорамними вікнами в підлогу, приховуючи їх від навколишніх очей.
Механізм роботи батареї в підлозі
Передача тепла від вбудованої в підлогу батареї відбувається за рахунок конвекції повітря. Холодне повітря опускається вниз, надходить у мідно-алюмінієвий теплообмінник, нагрівається, а потім піднімається через решітку вгору. Потім замість нього холодне повітря знову опускається вниз, і процес зациклюється. Так відбувається нагрівання приміщення.
Робота з примусовою та природною конвекцією практично не відрізняється, за винятком наявності вентилятора у конструкції батареї, що збільшує швидкість проходження повітря.
Конструкція батареї у підлозі досить проста. Вона складається з:
- Короба з нержавіючої сталі, всередині якого знаходиться нагрівальний елемент, клапан та вузол підключення теплоносія.
- Мідного теплообмінника та алюмінієвих пластин. Через нього проходить потік холодних повітряних мас та зосереджується вся обігрівальна потужність пристрою.
- Декоративних решіток, які встановлюються поверх короба. Виготовляється з дерева чи алюмінію. Другий варіант доступніший у ціні, тому затребуваний серед споживачів. Грати можна пофарбувати в будь-який відтінок палітри RAL, що дозволяє користувачеві підбирати оптимальні дизайнерські рішення під свій інтер'єр.
Переваги підлогових радіаторів:
- Економія місця: займають менше місця 140-300 мм за шириною, ніж традиційні радіатори або конвектори, що дозволяє використовувати вільний простір у приміщенні більш ефективно.
- Дизайн: мають привабливий дизайн і можуть бути інтегровані в будь-який інтер'єр без порушення його загального стилю. Не забирають корисну площу простору, на відміну від секційних радіаторів опалення.
- Створення завіси для холодного повітря. Актуально для панорамного скління, щоб створити ефективну тепловіддачу.
- Блокування появи конденсату. За рахунок того, що підлоговий конвектор монтується не менш ніж на 70% довжини віконного отвору, тепле повітря без перешкод підніматиметься вгору вздовж скла, перешкоджаючи утворенню вологи на ньому.
Недоліки підлогових радіаторів:
- Необхідність у заздалегідь продуманій установці при будівництві або реконструкції приміщення.
- Обмежена потужність, тому для обігріву великих приміщень може знадобитися встановлення кількох пристроїв або додаткові вентилятори
- Вартість – мабуть один із відштовхуючих моментів. Такі конструкції є дорогими, особливо якщо вибирати якісні внутрішньопідлогові батареї перевірених виробників.
Рекомендована тепловіддача радіатора в підлогу залежить від декількох факторів, таких як площа приміщення, висота стель, теплоізоляція приміщення, кліматичні умови тощо.
У середньому рекомендована тепловіддача становить: 300-350 Вт/метр довжини батареї без вентилятора. Наприклад, для приміщення площею 15 квадратних метрів та висотою стель 2,5 метра може знадобитися встановлення вузького конвектора довжиною 3-4 метри з тепловіддачею від 1000 до 1300 Вт.
Ціна на вузькі підлогові батареї
Вартість радіаторів опалення в підлозі може змінюватись в залежності від декількох факторів, таких як виробник, модель, потужність, матеріали виготовлення і т.д.
У середньому ціна починається від приблизно 7 000 гривень за одиницю. Однак, ціна може бути вищою в залежності від конкретної моделі та її характеристик. Також вартість може відрізнятися в різних регіонах та у різних постачальників.
Таблиця: Ціна на підлогові радіатори
Модель | Ціна |
Підлоговий конвектор Carrera M 230.1000.65 | 7 740 грн |
Polvax KE 230.1000.78 | 7 727 грн |
U-CON EK 230.1000.67 | 7 5400 грн |
Підлоговий конвектор Carrera 4S 180.1000.110 | 7 730 грн |
Konveka FC 1000.220.90 | 12 615 грн |
При виборі конвектора важливо враховувати не лише ціну, а й його характеристики, енергоефективність та якість, щоб вибрати оптимальний варіант для конкретних умов та потреб.
Для прикладу: конвектор потужністю 1 кВт від відомого виробника може коштувати 13 тисяч гривнів і вище. Більш потужні моделі можуть коштувати від 22 0000 гривнів.
На нашому сайті представлена повна інформація про вбудовані в підлогу радіатори, а також актуальна ціна.