Батареї для обігріву високих панорамних та вітражних вікон
Батареї під панорамні вікна - це ті, які займають широкий простір, іноді від стелі до підлоги. Такий стиль гарний та привабливий, відповідає найсуворішим європейським стандартам екологічності, рівня освітленості у приміщення. Однак необхідні радіатори та конвектори для панорамних вікон, щоб комфорт дійсно став максимальним, а перебувати в приміщенні було приємно цілий рік.
Варіанти обігріву приміщення з великими панорамними вікнами (конвектори або радіатори)?
Питання опалення стоїть дуже гостро у приміщеннях, де встановлені панорамні вікна. Якщо в традиційніших варіантах все вирішується товстими рамами, додатковим ущільненням, то тут сама стилістика виключає подібні дизайнерські рішення. У приміщенні може стати дуже прохолодно, особливо в осінньо-зимовий період. І тоді на допомогу приходить конвектори та батарея під вікно, що допомагають розподілити тепле повітря та обігрівати простір, де встановлені панорамні вікна, з максимальною ефективністю.
Високі радіатори - цей варіант дизайну гарантує, що вигляд з-під панорамного вікна не буде зіпсований. Вони дають хорошу тепловіддачу при тому, що ширина є мінімальною — така характеристика є основною для аналогічних моделей.
Можна легко вписати в різні простори та дизайнерські рішення. Однак під високі радіатори потрібно окреме місце, що необхідно враховувати під час вибору варіанта.
Низькі радіатори - найпоширеніший вид обігріву, що пропонується в масі опцій, тому вибрати буде зовсім нескладно. Невисока ціна поєднується з якісним збереженням тепла у всьому приміщенні. Однак вони незграбно виглядають під вітражним вікном, тому треба продумувати дизайн заздалегідь з урахуванням низького радіатора.
Підлогові конвектори - у цього виду є безліч переваг низьких радіаторів, але при цьому виглядають в інтер'єрі набагато привабливіше внизу вікна від підлоги. Естетичність при збереження функцій обігріву - головне переваги. Проте варто враховувати тепловтрату, яка трохи вища.
Внутрішньопідлогові конвектори - у цих моделей висока теплова потужність, а обігрів панорамного вікна не впливає на естетику вашого простору. Можна вписати в будь-яке приміщення, немає жодних обмежень. Потрібно використовувати у поєднанні з вентилятором, який дає певний рівень шуму — не підходить для житлових приміщень, особливо спалень та дитячих.
Переваги та недоліки різних видів опалення під французькі вікна
Існують такі переваги обігріву радіаторами та конвекторами:
- Радіатори встановлюються в нижній частині, вони невеликі за розміром, на відміну від звичайних батарей. Вкрай важливо враховувати дизайн приміщення - адже основна ідея панорамних вікон полягає в особливій естетиці та атмосфері. Тому вкрай важливо вибрати радіатор, який добре поєднувався б і вписувався в приміщення.
Конвектори - ще один зручний варіант обігріву, що не впливає на естетичну складову простору. Вони складаються з вентилятора, що розподіляє тепле повітря, теплообмінника, декоративних ґрат. Завдяки останній зовнішній вигляд не псується, немає відчуття присутності зайвих сторонніх предметів у кімнаті. Конвектори укладені у спеціальний корпус, найчастіше монтуються у підлогу. - Радіатори для панорамних вікон поєднуються з конвекторами. Перші фактично є батареями, тільки сучаснішими і враховуючи архітектуру простору. Другі допомагають ефективно розподіляти тепле повітря, уникаючи втрат дорогого тепла.
- При установці радіаторів і конвекторів відбувається одночасно обігрів та обмін холодне-тепле повітря, завдяки чому завжди досягається оптимальний баланс обігріву. Зазвичай при установці панорамних вікон вказують як недолік той факт, що приміщення буде досить прохолодним. Однак баланс хорошого радіатора та конвектора дозволяє уникнути цієї проблеми.
Серед недоліків називають відносно високу ціну в порівнянні зі звичайними батареями. Проте вироби повністю окупають за рахунок якості, естетики та відмінного обігріву.